Juozo Oleko asmeninė svetainė2015 m. rugsėjo 21 d. susitikęs su Lietuvoje viešininčia ES vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai Federica Mogherini akcentavau didesnį ES įsitraukimą į regiono saugumą.

Situacija ES pietuose, migrantų krizė šiuo metu yra vienas aktualiausių ES iššūkių. Lietuva yra pasiruošusi parodyti solidarumą, remti bendras pastangas sprendžiant šį klausimą.

Bet kita vertus, situacija ES rytuose visiškai nesikeičia. Turime aiškiai nustatyti ES strategiją Rusijos atžvilgiu, atsižvelgiant į neteisėtą Krymo okupaciją ir karinius veiksmus Ukrainos rytuose.

Mes susiduriame su naujais saugumo iššūkiais, įskaitant hibridines grėsmes ir propaganda, bei su augančia karine grėsme ES kaimynystėje. ES toliau turi stiprinti bendradarbiavimą su Rytų partneriais, transatlantinį ryšį, ypač su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, gilinti ES-NATO bendradarbiavimą. Visa tai turi būti atspindėta rengiamoje naujoje Europos saugumo strategijoje.

Susitikęs su Federica Mogherini taip pat akcentavau glaudesnį ES gynybinį bendradarbiavimą su Ukraina, Gruzija bei Moldova, ES ir NATO bendradarbiavimo gilinimą, bendrai atsakant į hibridines, kibernetines grėsmes, stiprinant strateginę komunikaciją.

 Komentuoti nebegalima.